ПРАВИЛЬНИЙ ДОГЛЯД ЗА COLUMBIA - ЗАПОРУКА БАГАЬОРІЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ

Говорячи про практичність COLUMBIA не можна не згадати один важливий нюанс. Чудові технологічні і функціональні властивості одягу і взуття бренду необхідно вміти зберегти протягом якомога довшого часу. І звичайно ж, в будь-якої колекції є речі з традиційних натуральних матеріалів, таких як бавовна, льон, вовна, догляд за якими відомий всім. Однак, Columbia в першу чергу відома своїми інноваційними технологічними рішеннями і спеціальними матеріалами. Ось чому ми наполегливо радимо прочитати цю сторінку перед тим, як, наприклад, випрати пухову куртку. Незнання і недотримання наведених рекомендацій може призвести до повної втрати функціональних властивостей речі і її зовнішнього вигляду. Отже, до справи:
ПРАННЯ

НЕ РЕКОМЕНДУЮ Верхній одяг з мембранних тканин не можна прати звичайним пральним порошком. Він "засмічує" пористу структуру мембрани і вона просто-напросто перестає "дихати", різко знижуючи "повітропроникність" тканини. Аналогічний ефект виходить і при використанні відбілювачів і кондиціонерів. Миючі засоби, до складу яких входить хлор або його похідни, мають протилежний, але не менш згубний вплив. Молекули хлору буквально "перфорируют" мембрану, різко підвищуючи її дишимость, а разом з нею і на жаль, влагопроницаемость. Така куртка "потече" при першому ж дощі. Негативний вплив на мембранну тканину нададуть попереднє замочування, віджимання з викручуванням і взагалі, прання в пральній машині. Їх я також рекомендувати не стану. Не рекомендую також машинне прання пуховиків, щоб не збивати пух з пір'ям в куточках їх комірок або секцій.

РЕКОМЕНДУЮ Якщо вже й прати у пральній машинці, то на найделікатніших режимах, при найменшій температурі води (30- 40 град.Цельсія), тільки з використанням спеціальних DWR-спреїв і рідких миючих засобів для мембранних тканин. До речі, якщо куртка пухова, то дійсно в барабан машинки варто покласти 2-3 тенісних м'ячика (вони будуть "підбадьорювати" пух під час прання, не даючи йому збиватися). І взагалі, бажано, щоб цим займалися професіонали зі спецзасобами. Ви знаєте, де все це продається? ... Невже все так погано? Ні! Ось Вам моя проста і надійна рекомендація: Забудьте про пральну машинку! Властивості тканин, використовуваних Columbia, не дозволять Вам забруднити куртку до "незмивною рівня". Вашими помічниками стануть звичайна поролонова губка і м'який шампунь, в ідеалі - дитячий. Куртка в горизонтальному положенні (розкладена на столі або кришці пральної машини). наносим розведений водою миючий засіб на забруднену поверхню, злегка натираєм і сполоснувши губку, за кілька разів рівними "скребковими" рухами знімаєм залишки, змиваючи мильні сліди водою. Віджимання вручну, без скручування. Особливо підкреслю, що велика частина цих порад підходить і для пухових курток.

СУШКА

Рівна горизонтальна поверхня, кімнатна температура, відсутність прямих сонячних променів, підстилка з вологопоглинаючі бавовняної тканини - ось і все нехитрі вимоги по сушці. Ах да, пуховики під час сушки періодично піднімати і "струшувати" в разих напрямках, тим самим рівномірно розподіляючи пух по всьому об'єму відведеної для нього комірки або секції.

СПЕЦІАЛЬНИЙ ДОГЛЯД

Прасувати такі речі (з мембранними тканинами) не можна. Висока температура знищує властивості мембрани. Вироби з мембранних тканин періодично потребують обробки спеціальними фторовмісними водовідштовхувальними спреями. Найпоширеніший приклад: DWR-спрей, який створює особливу плівку на поверхні, що не дозволяє волозі проникати через неї, але не перешкоджає "диханню" речі. Зберігати такі речі необхідно в вертикальному положенні

В цілому ж необхідно пам'ятати, що виробник сповістив Вас про всі види обслуговування речі на внутрішніх ярличках, пришитих до одного з внутрішніх швів виробу або на внутрішній стороні ворота. Перед будь-яким з видів догляду ще раз уважно подивіться на символи на ярличках